Problem spadku libido u mężczyzn jest roztrząsany na okrągło. Niebieskie tabletki, dziesiątki suplementów reklamowanych w tv po 22.00, mają mu zapewnić moc rozpłodowego ogiera i temperament 18latka z rozbuchanymi hormonami. Podczas gdy, zapomina się o kobietach. Co z libido u kobiet?
Powstają setki dowcipów, jak to kobiety przy kładzeniu się spać nagle boli głowa, że zawsze znajdzie wymówkę by powiedzieć „nie” itd.
Naturalnie wraz z cyklem miesięcznym mamy różny poziom hormonów i dlatego różny poziom „chcenia”. Przeważnie po owulacji, nasze ciało mówi-„minął czas, trzeba było działać, a teraz to szykujemy się do sprzątania macicy.” No chyba, że działaliśmy 🙂 i organizm też zwalnia tempo, by ochronić zagnieżdżające się, zapłodnione jajeczko.
W związku z tym, co robić, by się chciało? By libido u kobiet było większe?
Pomóc mogą zioła.
Jednym z ziół godnych uwagi, jest tarczyca bajkalska – SCUTELLARIA BAICALENSIS Georgi.
Nie jest to zioło jak viagra, gdzie by umarłego zamieniło w maszynę kopulacyjną. Raczej, dzięki działaniu wszechstronnemu, pozwala nam się zrelaksować i zająć innymi sprawami niż codzienny stres.
Jak działa tarczyca bajkalska?
Oprę się tutaj na badaniach prof. dr hab. Elizy Lamer – Zarawskiej. Ta,
nie żyjąca już naukowiec, poświeciła wiele lat na badaniu zioła.
Głównym surowcem wykorzystywanym w terapii jest, suszony w niskiej
temperaturze, korzeń. Można również spotkać się z preparatami z ziela
tarczycy.
Wymienić wszystkich substancji czynnych nie sposób, ale
główne to: bajkalina (tak często nazywają się preparaty, albo jest to
nazwa zamienna z „tarczyca bajkalska”), bajkelina i wogonina.
Co czyni tarczyca bajkalska?
1.
Wg badań naukowych zmniejsza stany astmatyczne, działa przeciwzapalnie i przeciwartretycznie. Zmniejsza więc, obrzęki, ból i temperaturę, wywołane przez te stany.
2.
Działa ochronnie na wątrobę, ułatwiając jej usuwanie toksyn i wydalanie szkodliwych produktów razem z żółcią.
3.
Tarczyca wpływa tez na naczynia krwionośne. Nie tylko antymiażdżycowo, ale i uszczelniając je i zapobiegając obrzękom. W zwiazku z tym, rozruszany krwioobieg sprawniej działa i zwiększa się ukrwienie w mikrokrążeniu , również mózgowym. Jaśniej myślimy i mniej odczuwamy zmęczenie głowy.
4.
Niewiasty ucieszyć także powinna wiadomość, że działają antyoksydacyjnie i przeciwwolnorodnikowo,co mówiąc językiem bardziej potocznym znaczy tyle, że piękniejemy, a nasze ciało jest mniej podatne na szkodliwe czynniki. Tarczyca była tak skuteczna, że 2,5x obniżała śmiertelne działanie trutki na szczury ze strychniną i zwierzęta nie zdychały.
5.
Najbardziej jednak, na nasze libido wpłynie działanie przeciwstresowe Bajkaliny. Tarczyca bajkalska wpłynie na nas uspokajająco i wyciszająco, ale nie bez efektu usypiania. Odprężająca moc tego zioła, była porównywana z papaweryną i środkami p/epileptycznymi. Nasze nerwice się uspokoją bardziej niż po walerianie.
Ziele Scutellaeia laterifolia można stosować jako surowiec w leczeniu „epilepsji, stanów histerycznych, przedmiesiączkowego napięcia nerwowego, stanów nerwowego podniecenia lub wyczerpania, delirium tremens, bezsenności na tle nerwowym, koszmarów nocnych itp”.
6.
Mało? To jeszcze dorzućmy działanie antynowotworowe, przeciwgrzybicze i przeciwbakteryjne.
7.
No i kropka nad i. Wszystkie pięknotki nie znoszące swoich piegów i przebarwień, ucieszą się, że tarczyca bajkalska ma właściwości wybielające skórę, bo zawarte w niej składniki przekształcają melaninę w skórze na formę bezbarwną.
Podsumowując. No moje Drogie. Czy libido u kobiet nie wzrośnie,nie nabierzecie większej ochoty na harce z ukochanym, kiedy odprężony, wolny od większych trosk i dobrze ukrwiony umysł podpowie Wam, że znikają przebarwienia, a ciało da sygnał, że czuje się piękniejsze, zdrowsze, bez obrzęków i pozbawione bólu?
Stosowałam tarczycę w formie
kapsułek i nalewki. Co do libido, to obserwacje zostawię dla siebie, ale
powiem jedno. Miałam wrażenie, po ok 2 tygodniach stosowania, jakbym
wyszła z kokona. Nabrałam werwy w działaniu, chętniej podejmowałam się
trudów każdego dnia, potrzebowałam mniej snu i nie spadała mi żywotność w
ciągu dnia.
Tarczyca bajkalska wg badań może być stosowana
długotrwale, gdyż ma „wyjątkowo niską toksyczność nawet w dużych
dawkach”. Nie zaobserwowano skutków ubocznych przy stosowaniu doustnym.
Polecam jako użytkownik
Szeptunka Maria
Ps. Wiedza w poście i cytaty zaczerpnięte min. z publikacji : http://www.prometeusze.pl/tarczyca-bajkalska/
Autor zdjęcia-Pixabay