Nazywam się Anna Maria Żołądz. Dla znajomych Maria.
Ta strona odpowiada na pytanie – Jak ekologicznie prowadzić dom?

Pomaga rozwiązać chociaż część problemów związanych z ekologicznym sprzątaniem oraz zrobieniem przyjaznych kosmetyków dla dzieci i dorosłych.Pomogę Ci stworzyć przyjazny ciału i duchowi świat, który nie nadszarpuje kieszeni użytkownika.

Po ukończeniu Akademii Medycznej w Bydgoszczy zaczęłam pracę w szpitalu, a potem także w przychodni medycznej. Tłumy pacjentów, często wciąż tych samych, przewijały się przez korytarze i coraz bardziej uświadamiały mi, że albo ludzie coraz bardziej chorują i wtedy trzeba zadać sobie pytanie „Dlaczego?”, albo dzisiejsza konwencjonalna służba zdrowia nie leczy i też spytać trzeba-„Dlaczego?”. Skoro pacjenci skrupulatnie przestrzegają zaleceń lekarza, stosują leki, to dlaczego nie widać poprawy? A nawet jeśli ona jest, to często krótkotrwała i okupiona licznymi działaniami niepożądanymi, związanymi z używaniem farmaceutyków. Odpowiedz na wszystkie – „Dlaczego?” była jedna-za daleko odeszliśmy od tego co naturalne. Powiedziałam sobie dość. Skoro coś nie sprawdza się w mojej rodzinie i na mnie samej, to nie mogę tego propagować dalej. Porzuciłam pracę w konwencjonalnej służbie zdrowia i podążyłam ścieżką – natura. Zaczęłam odpowiadać na pytanie -„Jak ekologicznie prowadzić dom?”.
To nie był proces nagły, o nie. Sama rezygnacja z pracy trwała 2 lata, bo ciężko było wyruszyć na nieznane lądy. Początkowo uczyłam się w domu,dzięki książkom i licznym krótkim kursom, potem zdecydowałam się na roczne szkolenie Zielarz-fitoterapeuta w Instytucie Medycyny Naturalnej w Katowicach u Ojców Franciszkanów.
Uważam, że jestem już na takim etapie, że mogę moją wiedzę przekazywać dalej.Wciąż oczywiście uczę się dalej.
Z pośród innych wyróżnia mnie to, że łączę swoją fascynację naturą z religią katolicką. Nie będę Ci proponować zachowań sprzecznych z chrześcijańską postawą, promować słowiańskich bóstw i ukłonów w stronę słońca. Uważam, że zasady opisane w Biblii są na tyle uniwersalne i zgodne z naturą człowieka, że będą one odpowiednie nawet dla osób, które nie są chrześcijanami.
Wyróżnia mnie również to, że proponowane przeze mnie przepisy czy sposoby życia, są do zrealizowania przez osoby mocno zajęte codziennymi sprawami. Jako matka 4 dzieci, przez wiele lat pracująca jeszcze na etacie, wiem co oznacza mieć niewiele czasu, urwanie głowy i zwyczajna niechęć do rzeczy żmudnych i długich do zrobienia.
Zacznij od rzeczy małych. Zrób swój proszek do prania, potem chleb, potem coś kolejnego.

Wyrusz w swoja nową drogę.