szopka
Blog Sklep

Belenista

szopka

Na przełomie sierpnia i września 2019r w Toruniu, odbył się kurs I stopnia- Budowy szopek bożonarodzeniowych. Kurs zorganizowało Toruńskie Bractwo Belenistów, a instruktorami byli Hiszpanie ze Stowarzyszenia Belenistów z Pampeluny.
Moim marzeniem było nauczyć się budowania szopek typu hiszpańskiego, bardzo rozbudowanych, z licznymi figurami. Próbowałam wykorzystać Youtube itp, ale efekt był mizerny.

W Hiszpanii moda na rozbudowane szopki bożonarodzeniowe trwa od wieków. W tej chwili przeżywa swój renesans. Można u nich kupić nie tylko figurki tradycyjne, ale nie postacie ze świata polityki i religii. Mają też swoją figurkę-mężczyznę z wypiętą gołą pupą, która symbolizuje ludzką grzeszność i upadek
O kursie dowiedziałam się długo po zakończeniu zapisów i napastowałam Bractwo, by mimo wszystko pozwolili mi chociaż popatrzeć na pracę znawców tematu. Udało się.
Cudowni, pełni zapału ludzie w obu Bractwach. Prowadzili, tam gdzie było trudno i pozwalali na swoje eksperymenty, tam gdzie czas pozwalał. Wspaniały kurs.


Szopka wykonana jest z różnych rodzajów styropiany. Malowana farbami powstałymi ze sproszkowanych, naturalnych mik, glinek itd. A wszelkie dodatki są naturalne. Np drzewka to wysuszony tymianek.


Moja pierwsza szopka powstała pod ich okiem, ale w domu, jeszcze troszkę ją rozbudowałam i mam nadzieję, że nie jest ostatnia. Marzę, by móc wykonywać takie szopki zawodowo i być belenistą pełną gębą.

belenista

A jeśli chcesz poznać tajniki sztuki budowania szopek, to zapraszam na stronę toruńskich belenistów -https://belenista.pl/


Jeśli masz ochotę mieć taką szopkę u siebie w domu,daj znać.

Szeptunka Maria

Jestem kobietą, która postanowiła iść pod prąd, jeśli chodzi o trendy w medycynie akademickiej, szybkim żywieniu i “nowoczesnym” prowadzeniu domu. Skutecznie pokazuję, że można uwolnić się w swoim domu od komercyjnej chemii do sprzątania i sklepowych kosmetyków, leczyć substancjami naturalnymi. Jako wielodzietna matka, jestem przykładem, że można pogodzić macierzyństwo, pracę, hobby i prowadzić swoje życie zgodnie ze swoim sumieniem.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *