Brzuch jak nadęty balon
Zioła i ich zastosowanie, leczenie

Brzuch jak nadęty balon

Brzuch jak nadęty balon.

Święta to czas kiedy dużo więcej jemy, ale niestety tez okres, kiedy mniej się ruszamy. Czas, kiedy brzuch jak nadęty balon gotowy jest do eksplozji. Dobrym sposobem na likwidację wzdęć, bóli brzucha, biegunek, czy niestrawności jest  wtedy herbatka z majeranku.

Proponuję zrobić napar majerankowy.

Płaską łyżeczkę suszonego, pachnącego majeranku zalewamy 100 ml wrzącej wody i trzymamy pod przykryciem przez 10-15 minut. Później popijamy co 2h 100 ml takiego płynu, aż do uzyskania poprawy samopoczucia. Dziennie spokojnie możemy wypić 3-4 szklanki czyli do litra naparu. Jeżeli nie możemy przełknąć samego naparu, możemy zrobić go na mleku, a nie na wodzie.

Majeranek pobudzi wydzielanie soków trawiennych, wzmoże trawienie,podziała żółciopędnie i zmniejszy skurcze.

Uwaga!
Mogą pojawić się „wiatry” z odgazowanych jelit.

Szeptunka Maria

Jestem kobietą, która postanowiła iść pod prąd, jeśli chodzi o trendy w medycynie akademickiej, szybkim żywieniu i “nowoczesnym” prowadzeniu domu. Skutecznie pokazuję, że można uwolnić się w swoim domu od komercyjnej chemii do sprzątania i sklepowych kosmetyków, leczyć substancjami naturalnymi. Jako wielodzietna matka, jestem przykładem, że można pogodzić macierzyństwo, pracę, hobby i prowadzić swoje życie zgodnie ze swoim sumieniem.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *