cebula sadzenie
Blog Zioła i ich zastosowanie, leczenie

Weny nie mam -cebule na szczypior

cebula sadzenie
cebula

Weny nie mam -cebule na szczypior

Jakoś weny nie mam na mądre, czy dowcipne pisanie, więc tylko przypomnę Wam, że warto chociaż posadzić cebule na szczypior, jak macie wrażenie, że życie ustaje w Waszym domu. Dzisiaj wpis-Weny nie mam -cebule na szczypior.

My dzisiaj posadziliśmy cały cebulowy lasek, bo dużo cebul zakiełkowało w piwnicy.

Łatwizna- trochę ziemi, doniczka, czy korytko balkonowe, kilka cebul, a nawet może być jedna, by dzieciakom pokazać cebulowe życie, i macie swój szczypiorkowy zagajniczek.
No chyba że jak ja, stwierdzicie, że okna za brudne i nie przepuszczają promieni światła i trzeba je umyć, by ogródek zaczął rosnąć.

A potem uznacie, że jak umyte okna, to i firanki trzeba odświeżyć.

A potem w pełnym świetle zobaczycie, że jakoś ten piekarnik niedomyty i aż wstyd.

A i czajnik taki zakamieniony.

A siadając dostrzeżecie, że krzesła już brudnawe i warto wyprać siedziska….

I tak do wieczora. I jak w końcu padniecie ze zmęczenia, to pewnie będzie Wam przyświecać tylko jedna myśl-dlaczego z tych cholernych cebul nie zrobiłam zupy.

Pozdrawiam z szarego, nieośnieżonego Torunia, w którym dzięki kilku mizernym cebulowym kiełkom, jedna kuchnia odzyskała blask.

Szeptunka Maria

Jestem kobietą, która postanowiła iść pod prąd, jeśli chodzi o trendy w medycynie akademickiej, szybkim żywieniu i “nowoczesnym” prowadzeniu domu. Skutecznie pokazuję, że można uwolnić się w swoim domu od komercyjnej chemii do sprzątania i sklepowych kosmetyków, leczyć substancjami naturalnymi. Jako wielodzietna matka, jestem przykładem, że można pogodzić macierzyństwo, pracę, hobby i prowadzić swoje życie zgodnie ze swoim sumieniem.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *