Kuchnia

Drink bezalkoholowy

Pogoda rozpieszcza ciepłolubnych a właściwie gorącolubnych. Dzisiaj do Torunia przybyli min. pielgrzymi z Grudziądza i jedna z osób gosci w naszym domu. Na ochłodę przygotowaliśmy napój -drink bezalkoholowy- ala mojito- oczywiście bezalkoholowy.
Składniki na drink bezalkoholowy
-szklanka wody mineralnej
-szklanka Sprite lub kto nie lubi kupnych gazówek-domowa lemoniada cytrynowa
-plasterki limonki
-plasterki cytryny
-łyżeczka melasy trzcinowej lub innej lub miód
-plasteki ogórka zielonego
-kostki lodu
-duzo listków mięty

Owoce i ogórasa, liście mięty lekko wyciskamy/ucieramy w dzbanku. Dodajemy wodę i lemoniadę. Mieszamy. Teraz czas na melasę. Ponownie mieszamy. Na koniec lód i gotowe. Szybko i smacznie.
Pozdrawiam
Szeptunka Maria
Ps. Pieczenie chleba w taki upał to mordęga, ale jak mus, to mus. Pamiętajcie, że ciasto będzie wyrastać szybciej i nie ma sensu zostawiac je na 8-12h. Najlepiej do wyrośnięcia zostawić je na noc kiedy jest chociaz trochę chłodniej.

Szeptunka Maria

Jestem kobietą, która postanowiła iść pod prąd, jeśli chodzi o trendy w medycynie akademickiej, szybkim żywieniu i “nowoczesnym” prowadzeniu domu. Skutecznie pokazuję, że można uwolnić się w swoim domu od komercyjnej chemii do sprzątania i sklepowych kosmetyków, leczyć substancjami naturalnymi. Jako wielodzietna matka, jestem przykładem, że można pogodzić macierzyństwo, pracę, hobby i prowadzić swoje życie zgodnie ze swoim sumieniem.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *